showcase zmi

«Як поєднати батьківство та кар’єру?» – інтерв’ю із керівником проекту, що фінансується ЄС

ПроскурнінаЧерез недоліки українського законодавства жінки переобтяжені пільгами і часом стають неконкурентоспроможними на ринку праці.
Про те, як вдало сумістити батьківство та кар’єру, розповіла кореспонденту Інтерньюз-Україна Валентина Проскурніна, керівник проекту «Знову до роботи...", що фінансується Європейським Союзом.
- З досвіду вашого проекту, наскільки комфортно в Україні суміщати батьківство та кар’єру? Які перешкоди чекають на батьків, які повертаються на роботу після відпустки з догляду за дитиною?

Права жінки, яка зазвичай перериває роботу для догляду за дитиною, часом стають її тягарем. Українське законодавство настільки детально врахувало рекомендації міжнародних організацій, що жінка переобтяжена пільгами і через це виявляється неконкурентоспроможною на ринку праці. Про це говорять і наші дослідження, і коментарі міжнародних юристів.

Наприклад, жінці із дитиною до 3 років категорично заборонено їздити у відрядження, навіть якщо вона має таке бажання і можливість. З іншого боку, навіть за наявності належної кваліфікації, жінці можуть відмовити у працевлаштуванні через те, що вона має дітей та час від часу муситиме йти на лікарняні.

В Україні досить гостро стоїть проблема досягнення взаємовигідного консенсусу між батьками та роботодавцями. Для її вирішення, зокрема, необхідно розробити такий формат працевлаштування, в якому законодавчі норми не обмежують зайвий раз можливостей батьків.

- Чим ситуація у цій сфері у країнах-членах ЄС відрізняється від української?

Звичайно, проблеми реінтеграції батьків існують не лише в України. Потреби батьків під час та після декретної відпустки є досить універсальними: поновлення і підвищення кваліфікації, підтримання зв’язків із підприємством, можливість працювати з дому, гнучкий графік, забезпечення дитини місцем у дитячому садочку (зокрема, наявність дитсадків при підприємствах).

В ЄС існують різні шляхи подолання цієї проблеми. Наприклад, у Німеччині у зв’язку із високою потребою у кваліфікованих кадрах держава сама стимулює повернення жінок на ринок праці. Зокрема, було прийнято цікаве рішення – дозволити батькам розривати декретну відпустку і залишати один її рік на той час, коли дитина, наприклад, йтиме у перший клас. Це не лише дозволяє розумно і зважено розподілити час декрету, а й допомагає матері (чи батьку) не втрачати робочі зв’язки і свою кваліфікацію. Подібна законодавча ініціатива вже була подана на розгляд Мінсоцполітики України.

Повністю інтерв’ю читайте з посиланням: http://euukrainecoop.net/2014/02/06/career/

Актуально

Конкурс Кращий роботодавець

jour bn

Архів

Конкурс соціальної реклами

Дослідження Проекту

Наші публікації на Фейсбук

Інфографіка


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/znovudoroboty/znovudoroboty.org.ua/modules/mod_flexi_customcode/tmpl/default.php on line 24

Strict Standards: Non-static method modFlexiCustomCode::parsePHPviaFile() should not be called statically in /var/www/znovudoroboty/znovudoroboty.org.ua/modules/mod_flexi_customcode/tmpl/default.php on line 54

Давайте знайомитись

Буклет про проект
Буклет про проект

Наші друзі

Університет, дружній до сім’ї
gurthorizontal285