showcase news

Підбито підсумки роботи проекту "Знову до роботи..."

Модель реінтеграції матерів і батьків до роботи після відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років розроблено для підприємств усіх форм власності і впроваджено в пілотних регіонах – таким є основний результат роботи Проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів та батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною», що  виконувався Всеукраїнською громадською організацією “Ліга соціальних працівників України» за сприяння Представництва ЄС в Україні для Міністерства соціальної політики України (бенефіціар проекту).

Запровадження моделі на підприємствах України допоможе:

  • створити умови для успішного повернення до роботи батьків і матерів після відпустки по догляду за дитиною;
  •   забезпечити їх участь в економічному житті.

Модель, зокрема, містить розроблені порядок та шляхи повернення на роботу, механізми професійної реінтеграції. А за результатами її апробації підготовлено пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази стосовно професійної реінтеграції батьків на ринок праці.

  Крім цього, підготовлені Методичні рекомендації з впровадження механізмів, представлених в Моделі і  дорожня карта пілотного впровадження Моделі реінтеграції батьків до професійного життя, пропозиції до нормативно-правових актів.

Матеріали містять такі механізми реінтеграції: гнучкий робочий графік для батьків, що повертаються до роботи, у т.ч. скорочений неповний робочий день/тиждень; виконання роботи вдома/робота на відстані; програми підвищення кваліфікації; соціальна та психологічна підтримка, у т.ч. надання додаткових відпусток та сприяння в оздоровленні; фінансова підтримка, інше. Окрім механізмів, прописаних в українському законодавстві, експерти Проекту рекомендували підприємствам активно впроваджувати інші, як то наставництво та заходи з підвищення кваліфікації.

При роботі над ними активно використовувалися дані кількох проведених досліджень, у т.ч. щодо міжнародного досвіду та кращі практики Німеччини щодо забезпечення батькам умов для успішного повернення на ринок праці після відпустки для догляду за дитиною.

У період реалізації Проекту роботодавці (всього 9 відібраних пілотних підприємств)мали можливість  використати у своїй роботі механізми реінтеграції, розроблені експертами.

За час  роботи Проекту (з листопада 2012 року) партнерами проекту стали -  Парламентське міжфракційне депутатське об’єднання з питань гендерної рівності, Київська міська рада профспілок, Конфедерація роботодавців України, Федерація профспілок України, а також неурядові організації, які працюють у сфері гендерної рівності, пілотні підприємства , тощо.

В рамках підписаних меморандумів про співпрацю Вінницькою, Волинською, Дніпропетровською, Житомирською, Сумською ОДА, а також Київською міською державною адміністрацією(пілотні регіони) проведено навчання і тренінги.

Навчальні заходи (30 тренінгів, загалом для 600 осіб - державних службовців, батьків, представників громадських організацій, роботодавців  та профспілок) сприяли зміні стереотипних уявлень учасників щодо проблем працівників із сімейними обов’язками,  ролі жінки і чоловіка у сім’ї,  «чоловічих» відпусток для догляду за дитиною. Після проведення заходів багато жінок відмітило зростання власної самооцінки.

З моделлю та механізмами її впровадження  можна було ознайомитися також  під час заходів за участі партнерів Проекту та представників пілотних підприємств, як в Києві, так і в регіонах.

            У період роботи Проекту, роботодавці мали змогу впровадити кращі практики корпоративної політики у колективні договори своїх підприємств, розвивати програми для закріплення гендерної рівності в компанії і поза її межами, поширювати сімейні цінності в суспільстві.

            З результатами партнерської взаємодії щодо впровадження Моделі гармонізації професійного та сімейного життя можна було ознайомитися під час Конкурсу соціальної реклами та конкурсу «Кращий роботодавець з питань сприяння реінтеграції батьків на ринок праці».

Всього у останньому Конкурсі  взяли участь 32 підприємства, серед яких роботодавці – представники великого, середнього та малого  бізнесу, установ і організацій усіх форм власності, у т.ч. підприємства з іноземними інвестиціями.

Підприємства оцінювались за такими напрямками:

  • фінансування об’єктів соціально-культурного призначення;
  • механізми професійної реінтеграції матерів та батьків після відпустки для догляду за дитиною, що впровадженні на підприємстві;

До складу жури Конкурсу увійшли представники Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України, Конфедерації роботодавців, Української спілки промисловців та підприємців, Ліги соціальних працівників України, інших організацій.

 

Переможцями конкурсу стали:

У номінації «Великі підприємства» (із середньообліковою чисельністю 250 осіб працюючих):

І місце – Волинський обласний центр зайнятості

ІІ місце – Сумський державний університет

ІІІ місце – ТОВ “ЯДЗАКІ Україна»

У номінації “Середні підприємства”:(не більше 250 осіб працюючих)

І   місце – Департамент соціального захисту населення м. Суми

ІІ    місце – Державне підприємство “Турійське лісове господарство”

ІІІ місце  –   приватне сільсько-господарське      підприємство   “Перемога”  (Вінницька обл.)

У номінації “Малі підприємства” (чисельність працівників не перевищує 50 осіб)

І  місце – Житомирський обласний центр соціальних  служб для сім”ї, дітей та молоді

ІІ місце – Управління праці та соціального захисту населення Тростянецької                            райдержадміністрації

ІІІ місце – ТОВ “АЗОРЕЛЬ” (Вінницька область)

На думку усіх залучених фахівців, проведена робота сприятиме створенню умов для успішного повернення до роботи батьків і матерів після відпустки по догляду за дитиною.

Напрацювання Проекту будуть передані Міністерству соціальної політики України по завершенні аудиту Проекту.

Додаткові матеріали

1) Рекомендації (у форматі *.pdf)

2) Більш детальна інформація про переможців Конкурсу

Актуально

Конкурс Кращий роботодавець

jour bn

Архів

Конкурс соціальної реклами

Дослідження Проекту

Наші публікації на Фейсбук

Інфографіка

Давайте знайомитись

Буклет про проект
Буклет про проект

Наші друзі

Університет, дружній до сім’ї
gurthorizontal285