YouTube Facebook Twitter

showcase documents

Тема гендерної рівності у ЗМІ.

Илона Гинка - плакат-укр-1
Ліга соціальних працівників України у рамках проекту «Знову до роботи…» постійно здійснює моніторинг матеріалів, що з’явилися у засобах масової інформації протягом останніх років на тему гендерної рівності та проблеми реінтеграції батьків до роботи після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років. Йдеться про матеріали створені поза рамками проекту. На підставі зібраного матеріалу здійснено аналіз, короткий витяг з якого ми пропонуємо Вашій увазі.

 

Тема гендерної рівності та питання реінтеграції батьків до роботи після відпустки за вагітністю та відпустки для догляду за дитиною до трьох років час від часу висвітлюються засобами масової інформації. Найчастіше ці теми піднімають профільні ЗМІ – сімейні та жіночі журнали (друковані та електронні), інформаційні ресурси для успішних, ділових та цілеспрямованих молодих жінок, які зайняті своєю кар'єрою або бізнесом, чи для тих, хто хоче домогтися успіху в кар'єрі, бути розвиненою і самостійною особистістю. Досить часто це статті психологів, які намагаються консультувати перш за все жінок, у яких завершується термін відпустки (ladyboss.com.ua; womo.com.ua; livejournal.com; feelgood.ua; edinstvennaya.ua; familytimes.com.ua; devichnik.ru; idea.dp.ua; feministki.livejournal.com).

Багато уваги темі гендерної рівності присвячують міжнародні та вітчизняні громадські організації: Програма розвитку ООН, Національний демократичний інститут, Міжнародний центр перспективних досліджень, Жіночий консорціум України; Український жіночий фонд; Центр політичних студій та аналітики; ukraine2015.org.ua/tsil6; Міжнародна гуманітарна організація "Save the children"; ukrainka-fest.org.ua; utopiya.spb.ru). Вони аналізують історичний, політичний, економічний та соціальний аспекти проблем гендерної рівності, а також проблему насильства над жінкою.

ЗМІ, що працюють у сфері трудових відносин найчастіше аналізують правові аспекти гендерних проблем у відносинах роботодавця та працівника. Виходячи з міжнародного досвіду, намагаються розглядати конкретні випадки порушень трудового законодавства та консультувати працівників-батьків і працівників відділів кадрів на підприємствах та в організаціях. Часом у таких ЗМІ розглядаються механізми реінтеграції батьків до професійної діяльності (журнал "Праця і Закон"; rabota.ua; mojazarplata.com.ua; lcfgroup.com.ua).

Загальнополітичні ЗМІ (центральні та регіональні) найчастіше розповідають про політичні аспекти гендерної проблеми, міжнародний досвід, дають порівняльні характеристики щодо розв’язання гендерних проблем в Україні та європейських країнах (tyzhden.ua; pravda.com.ua; ua.golos.ua; korrespondent.net; focus.ua; meta.ua; unian.ua; ipress.ua; volynnews.com; Сайт міста Львова 032.ua; myvin.com.ua; zaxid.net). На їх сторінках часто виступають відомі політики, економісти, профспілкові діячі та фахівці-демографи, які піднімають усі аспекти проблематики гендерної рівності.

Теле та радіокомпанії створють тематичні соціальні програми чи готують репортажі в інформаційних чи програмах соціальної спрямованості (lady.tsn.ua; 1tv.com.ua; tonis.ua; ubr.ua; 2plus2.ua).

Окремо слід виділити сайт групи компаній HeadHunter (hh.ua), де подано матеріали кількох спеціальних гендерно-спрямованих досліджень, а також гендерні аспекти у широких дослідженнях різної спрямованості.

Тема гендерної рівності активно висвітлюється у ЗМІ в період підготовки та проведення виборчих кампаній. У матеріалах йдеться перш за все про пропорційність представництва жінок у партійних виборчих списках, висунення жінок кандидатами у мажоритарних округах та їх представництво за підсумками виборів в органах місцевої та центральної влади. До обговорення теми у цей період долучаються парламентські партії, але більш системно питання гендерної рівності представлено на сайтах профільних наукових інститутів та громадських організацій. (vybory2014.wcu-network.org.ua; vybory2012.wcu-network.org.ua; zib.com.ua; helsinki.org.ua; spetskor.dp.ua; infolight.org.ua; ).

І ще одна група сайтів, де системно висвітлено проблеми гендерної рівності та питання реінтеграції батьків до роботи – це сайти державних органів влади та офіційні ЗМІ, перш за все – це сайт Міністерства соціальної політики, газети «Голос України», та «Урядовий кур’єр», а також Перший Національний канал України, minjust.gov.ua; cvk.gov.ua; center.gov.ua.

Актуально

Конкурс Кращий роботодавець

jour bn

Архів

Конкурс соціальної реклами

Дослідження Проекту

Наші публікації на Фейсбук

Інфографіка


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/znovudoroboty/znovudoroboty.org.ua/modules/mod_flexi_customcode/tmpl/default.php on line 24

Strict Standards: Non-static method modFlexiCustomCode::parsePHPviaFile() should not be called statically in /var/www/znovudoroboty/znovudoroboty.org.ua/modules/mod_flexi_customcode/tmpl/default.php on line 54

Давайте знайомитись

Буклет про проект
Буклет про проект

Наші друзі

Університет, дружній до сім’ї
gurthorizontal285